Έναρξη μαθητείας – ΣΟΣ μέχρι 27-11-2017

Για τον σχετικό σύνδεσμο (λινκ) με αρχείο που περιέχει όλες τις πληροφορίες, τα έντυπα και πίνακες πατήστε εδώ

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις από την Τρίτη 23 Νοεμβρίου, ώρα 14.00 έως την Δευτέρα 27 Νοεμβρίου, ώρα 14:00.

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων

Η αίτηση (συνημμένο 1)  και τα απαραίτητα δικαιολογητικά  υποβάλλονται:

α) ηλεκτρονικά στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των ΕΠΑ.Λ.  του επισυναπτόμενου Πίνακα 1 ή

β) με fax στα τηλέφωνα των ΕΠΑ.Λ. του επισυναπτόμενου Πίνακα 1 ή

γ) αυτοπροσώπως στις διευθύνσεις των ΕΠΑ.Λ.  του επισυναπτόμενου Πίνακα 1.

Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος στην β΄ φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξη Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής και μόνο σε ένα ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του.

Οι υποψήφιοι που έχουν ήδη υποβάλει αίτηση και δικαιολογητικά από τον Οκτώβριο και είτε δεν έχουν επιλεγεί για τα τμήματα με έναρξη τον Οκτώβριο είτε η αίτησή τους αφορούσε σε τμήματα με έναρξη την 1 Δεκεμβρίου 2017, δεν χρειάζεται να υποβάλουν εκ νέου όλα τα δικαιολογητικά. Θα υποβάλουν μόνο εκ νέου την «αίτηση συμμετοχής», για επιβεβαίωση του ενδιαφέροντος, με ημερομηνία και αριθμό πρωτοκόλλου έως τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017.

Σε περίπτωση που είχαν υποβάλει αίτηση τον Οκτώβριο και δεν είχαν επιλεγεί στο αντίστοιχο τμήμα, μπορούν με αίτησή τους στο ΕΠΑΛ της αρχικής υποβολής, να παραλάβουν τα δικαιολογητικά τους (και την βεβαίωση εργοδότη για δεσμευμένη θέση εφόσον υπάρχει) και να τα καταθέσουν με νέα αίτηση συμμετοχής στο ΕΠΑΛ, που σύμφωνα με τον Πίνακα 1  θα λειτουργήσει τμήμα της ειδικότητάς τους από τον Δεκέμβριο.

Συνοδευτικά  έγγραφα – δικαιολογητικά

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά  είναι τα ακόλουθα:

A)        Φωτοαντίγραφα των:

1. απολυτηρίου ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ και
  2. πτυχίου ΕΠΑΛ
  3. ταυτότητας
  4. αποδεικτικού ΑΜΚΑ
  5. αποδεικτικού ΑΦΜ

B)        Υπεύθυνη δήλωση

προγραμμα για δευτερα 25-09

Πρόγραμμα πανελλαδικών

Πρακτικό αξιολόγησης προσφορών πολυήμερης εκδρομής

Σήμερα, Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 09:00, στο γραφείο του διευθυντή του σχολείου, συνήλθε η επιτροπή, η οποία ορίστηκε με σχετική πράξη του διευθυντή του σχολείου, με σκοπό την ανάγνωση και αξιολόγηση των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων για την πολυήμερη εκδρομή της Γ? λυκείου.

Προσφορές κατέθεσαν τα εξής ταξιδιωτικά γραφεία:

α?) ATHOS HELLAS (Μητροπόλεως 16 ? Θεσσαλονίκη).

β?) TASIONAS TRAVEL (Κατερίνη).

γ?) COMPLETE TRAVEL (Πάροδος Ειρήνης 2 ? Κατερίνη).

δ?) Zorpidis TRAVEL (Εγνατίας 76 ? Θεσσαλονίκη)

ε?) Olimpios TRAVEL (Τερζοπούλου 9 ? Κατερίνη)

Στο επόμενο πίνακα, καταγράφονται συνοπτικώς τα βασικά δεδομένα των προσφορών:

Ημέρες Μεταφορά Ξενοδοχείο Διαμονή Τιμή
ATHOS 6 Αεροπορικώς Olympic 4* Ημιδιατροφή 415 ευρώ
TASIONAS 6 Αεροπορικώς Top 4* Ημιδιατροφή 445 ευρώ
COMPLETE 6 Αεροπορικώς Olympic 4* Ημιδιατροφή 640 ευρώ
Zorpidis 6 Αεροπορικώς Olympic 4* Ημιδιατροφή 320 ευρώ
Olimpios 6 Αεροπορικώς Top 4* Ημιδιατροφή 449 ευρώ

Με βάση τα στοιχεία του ανωτέρω πίνακα, τα μέλη της επιτροπής έκριναν ομοφώνως ως πλέον συμφέρουσα την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου <<Zorpidis>>.

Η απόφαση αυτή θα αναρτηθεί εντός δύο (2) ημερών στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Ο πρόεδρος                                                            Τα μέλη

Εισαγωγή στην σχολή ανθυποπυραγών

Λειτουργία σχολείου

Από την Τρίτη 17 Ιανουαρίου, το σχολείο θα λειτουργεί κανονικά.

ΔΗΜΟΣ ΠΥΔΝΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ

Δ Ε Λ Τ Ι Ο     Τ Υ Π Ο Υ

Ο Δήμαρχος Πύδνας Κολινδρού με την αριθ. 13/2017 (ΑΔΑ:66ΑΣΩ1Π-Α0Σ) απόφασή του, αποφάσισε την διακοπή των μαθημάτων των σχολείων Α/θμιας Εκπαίδευσης και της Β/θμιας Εκπαίδευσης όπως επίσης και των Παιδικών Σταθμών του Δήμου Πύδνας Κολινδρού στις 12-1-2017 λόγω εκτάκτων συνθηκών, που δημιουργήθηκαν από την χιονόπτωση που συνεχίζεται και το πολικό ψύχος.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΥΔΝΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΠΥΔΝΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ

Δ Ε Λ Τ Ι Ο     Τ Υ Π Ο Υ

Ο Δήμαρχος Πύδνας Κολινδρού με την αριθ. 12/2017 (ΑΔΑ: ΩΞΔΔΩ1Π-ΓΕ1)  απόφασή του, αποφάσισε    την  διακοπή των μαθημάτων των σχολείων Α/θμιας Εκπαίδευσης και της Β/θμιας Εκπαίδευσης όπως επίσης και των Παιδικών Σταθμών του Δήμου Πύδνας Κολινδρού στις 11 Ιανουαρίου 2017 λόγω εκτάκτων συνθηκών που δημιουργήθηκαν από την χιονόπτωση και το πολικό ψύχος με θερμοκρασίες  κάτω των -8οC  που επικρατούν στο Δήμο και των προβλημάτων που δημιουργούνται στην μετακίνηση των μαθητών και συνεπεία αυτών.

Να δικαιολογηθούν οι απουσίες των μαθητών των πρώτων ωρών ακόμη και ολόκληρης της ημέρας   που μετακινούνται με λεωφορεία από όλο τον Δήμο προς άλλους  Δήμους  (π.χ. Κατερίνη, Θεσσαλονίκη κ.λ.π.) λόγω του πολικού ψύχους αλλά και μη προσέλευσης των λεωφορείων μετακίνησης των μαθητών.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΥΔΝΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ

Λειτουργία ΕΠΑ.Λ.

Την Δευτέρα 9 και την Τρίτη 10 Ιανουαρίου, τα σχολεία στον Δήμο Πύδνας-Κολινδρού, θα είναι κλειστά.

Πρόγραμμα Τρίτης 24ης Οκτωβρίου

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ