Ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων του ΕΠΑ.Λ Αιγινίου σας προσκαλεί την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου στις 19:00 μ.μ. στον χώρο του σχολείου μας να συζητήσουμε για τις αλλαγές στο σχολείο αλλά και τα γενικότερα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε κτιριακά και λειτουργικά, όπως γνωρίζετε. Η δυσμενής οικονομική συγκυρία και η συνακόλουθη δραστική μείωση της κρατικής χρηματοδότησης πλήττει τη δημόσια εκπαίδευση και καθιστά δυσχερή την κάλυψη των τρεχουσών αναγκών της εκπαίδευσης των παιδιών μας. Σε αυτές τις συνθήκες η δική σας αρωγή αποκτά εξαιρετική σημασία. Σας καλούμε λοιπόν, να ενισχύσετε οικονομικά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων καταβάλλοντας την ετήσια συνδρομή σας 10 ευρώ ( εάν δεν την έχετε καταβάλει ήδη ) με την πεποίθηση ότι τα χρήματα αυτά επιστρέφουν ποικιλοτρόπως στα ίδια τα παιδιά μας.
Επίσης, θα θέλαμε να σας αναπτύξουμε στην συγκέντρωση μας την κοινή δράση του συλλόγου καθηγητών του τμήματος καλλιτεχνικών και του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων για την εκδήλωση του χριστουγεννιάτικου μπαζάρ που θα γίνει στις 21 Δεκεμβρίου πρωί-Απόγευμα στο χώρο του πολύκεντρου ( περιοχή 66 ) όπως και για την συμμετοχή, για πρώτη φορά, όλων των τμημάτων ειδικοτήτων του ΕΠΑ.Λ στο «χωριό του Άη Βασίλη», που πραγματοποιείται στον περίβολο χώρο του Αγίου Αθανασίου στις 17 Δεκεμβρίου ημέρα Πέμπτη η ώρα 5-8 μμ. Γι? αυτό και ζητάμε την συμπαράσταση και συμμετοχή όλων των γονέων που επιθυμούν να λάβουν μέρος και με την παρουσία τους να συνδράμουν στις παραπάνω δραστηριότητες. Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη για το μέλλον των παιδιών μας
Με εκτίμηση το Δ.Σ. του συλλόγου

ΠΡΟΕΔΡΟΣ
Φιλοξένης Συμεών