Σύμφωνα με την υπουργική απόφαση 129287/Γ2 (ΦΕΚ 2769/2-12-2011 τ. Β΄), το 1ο ΕΠΑ.Λ. Αιγινίου, στο πλαίσιο προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων, διοργανώνει τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη με προορισμό το Ναύπλιο, οδικώς από Αιγίνιο, και ζητεί από τα ταξιδιωτικά γραφεία προσφορά που θα κατατεθεί στο γραφείο του διευθυντή του 1ου ΕΠΑ.Λ. Αιγινίου το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 3 Απριλίου 2015 και ώρα 12:00.

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από Πέμπτη 23 Απριλίου 2015 (αναχώρηση) έως και την Κυριακή 26 Απριλίου 2015 (επιστροφή),  με τρεις (3) διανυκτερεύσεις.

Για καλύτερη ασφάλεια των μαθητών της εκδρομής ζητείται η παροχή των εξής υπηρεσιών:

1. Ξενοδοχείο με πρωινό.
  2.  Δωμάτια δίκλινα ή τρίκλινα και 1 μονόκλινο.
  3.  Λεωφορείο τελευταίας τεχνολογίας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που θα είναι στη διάθεσή μας όλες τις μέρες και ώρες.
  4. Παροχή ασφαλιστικής κάλυψης σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας μαθητή.
  5. Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή.
  6. Άδεια λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου (ειδικό σήμα λειτουργίας του Ε.Ο.Τ.).
  7. Το αναλυτικό καθημερινό πρόγραμμα θα καθοριστεί με τους συνοδούς καθηγητές.

Υπόψη:

–         Το σύνολο των μαθητών είναι τριάντα τέσσερις (36) και των συνοδών καθηγητών τέσσερις (4), σύνολο 40.

–         Θα πραγματοποιηθούν επισκέψεις στις Μυκήνες, Επίδαυρο και σε άλλους αρχαιολογικούς χώρους στην περιφερειακή ενότητα Αργολίδας.

Ο διαγωνισμός δεν είναι αποκλειστικά μειοδοτικός αλλά και ποιοτικός,  γι’ αυτό ζητούμε την τελική συνολική αξία  του ταξιδιού αλλά και την επιβάρυνση ανά μαθητή.

Η  εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας (srv-dide.pie.sch.gr/dide) και στην ιστοσελίδα του σχολείου (http://1epal-aigin.pie.sch.gr/epal/).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην κα. Χαρίση Μαρία (τηλέφωνα: 6947200331 & 23530-22641).

Αιγίνιο, 30-3-2015

Ο διευθυντής