Συμμετέχουμε κι εμείς!

Θεσσαλονίκη, Δημοτικό θέατρο ΑΝΕΤΟΝ

Παρασκευοπούλου 42 και Κωνσταντινουπόλεως, Θεσσαλονίκη

είσοδος ελεύθερη

Οργάνωση: Γραφείο Β. Ελλάδας του Πανελλήνιου Δικτύου για το Θέατρο στην Εκπαίδευση σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πολιτισμού-Τουρισμού του Δήμου Θεσσαλονίκης και τα Κέντρα Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχικής Υγείας Σείριος

«Αχ έρωτα?.»

Το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση συνεχίζει για τρίτη χρονιά τα μεγάλα προγράμματα, όπου μαθητές διαφορετικών θεατρικών ομάδων, διαφορετικών εκπαιδευτικών βαθμίδων και ηλικιών συνεργάζονται, δημιουργούν και επικοινωνούν μεταξύ τους.

Στο πλαίσιο μιας σταθερής πλέον συνεργασίας του Πανελλήνιου Δικτύου για το Θέατρο στην Εκπαίδευση και των Κέντρων Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχικής Υγείας «ΣΕΙΡΙΟΣ» ανήκει και η πρωτοβουλία σχεδιασμού, οργάνωσης και υλοποίησης μιας σειράς βιωματικών εργαστηρίων με θέμα τον έρωτα. Τα εργαστήρια πραγματοποιήθηκαν στους εκπαιδευτικούς, οι οποίοι με τη σειρά τους εργάστηκαν με τους μαθητές τους. Η παράσταση αποτελεί προϊόν δικτύωσης και συνεργασίας όλων των συντελεστών.