Στα πλαίσια του μαθήματος «Λογοτεχνία Προσχολικής Ηλικίας» οι μαθητές της Γ΄τάξης του τομέα Υγείας ? Πρόνοιας και Ευεξίας  του σχολείου μας, συνέγραψαν ένα παραμύθι, γλυκό και αλμυρό μαζί! Το παραμύθι αυτό γράφτηκε, εικονογραφήθηκε και παρουσιάστηκε την Παρασκευή 19/4/2019 από τους μαθητές μας στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Αιγινίου, σε εκδήλωση ειδικά διαμορφωμένη για παιδιά προσχολικής και πρώτης σχολικής ηλικίας. Οι μαθητές μας, μετά την ανάγνωση του παραμυθιού, μοίρασαν φύλλα δραστηριοτήτων σχετικών με το παραμύθι τόσο στα νήπια του 2ου Νηπιαγωγείου Αιγινίου όσο και στους μαθητές και μαθήτριες της Α? και Β? τάξης του Δημοτικού Σχολείου και τους βοήθησαν να τα συμπληρώσουν. Όλα τα παιδιά γεύτηκαν τα εδέσματα που οι μαθητές μας είχαν ετοιμάσει, έλαβαν αναμνηστικά ενθύμια της εκδήλωσης και ολοκληρώσαμε την διδακτική επίσκεψη με παιχνίδια στην αυλή του σχολείου, εκεί όπου τα μεγάλα και μικρά παιδιά γίναμε μια μεγάλη παρέα!

Ακολουθούν φωτογραφίες της εκδήλωσης?