Σήμερα, Τετάρτη 20-02-2019 και ώρα 12:30 π.μ., στο γραφείο του διευθυντή του σχολείου, συνήλθε η επιτροπή, η οποία ορίστηκε με σχετική πράξη του διευθυντή του σχολείου, με σκοπό την ανάγνωση και αξιολόγηση των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων για την μαθητική εκδρομή στο πλαίσιο εκπαιδευτικού προγράμματος στην Κέρκυρα.

Προσφορές κατέθεσαν τα εξής ταξιδιωτικά γραφεία:

1. APOLLO TRAVEL(Λ.Νίκης 9Α, Θεσσαλονίκη).
  2. TASIONAS TRAVEL (Κατερίνη).
  3. ΜΙΤΑ TRAVEL (Ποσειδώνος 64, Ολ. Ακτή, Κατερίνη).
  4. Grecos travel (Κουντουριώτου 19, Θεσσαλονίκη)
  5. HERODOTUS TOURS (Μητροπόλεως 2 , Θεσσαλονίκη)

Στον επόμενο πίνακα, καταγράφονται συνοπτικώς τα βασικά δεδομένα των προσφορών για to Hotel Ionian Park το οποίο επιλέχθηκε για λόγους οικονομικούς και ποιοτικούς:

Ημέρες Μεταφορά Ξενοδοχείο Διαμονή Τιμή
ΜΙΤΑ TRAVEL 4 Οδικώς IONIAN P  4* Ημιδιατροφή 114 ευρώ
Grecos travel 4 Οδικώς IONIAN P  4* Ημιδιατροφή 145 ευρώ
HERODOTUS TOURS 4 Οδικώς  IONIAN P  4* Ημιδιατροφή 149 ευρώ

Οι APOLLO TRAVEL και TASIONAS TRAVEL δεν κατέθεσαν προσφορά για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.

Με βάση τα στοιχεία του ανωτέρω πίνακα, τα μέλη της επιτροπής έκριναν ομοφώνως ως πλέον συμφέρουσα την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου «ΜΙΤΑ TRAVEL».

Ο πρόεδρος

Λαζόπουλος Ζήσης